Czym jest muzyka? Może poprostu niebem, z nutami zamiast gwiazd? - Ludwik Jerzy Kern
piątek, 22 maja 2009

Porki...specjalnie dla Ciebie;) żebyś przeżył do czasu aż Rysio skończy wpis:)

 

czwartek, 21 maja 2009

Dziś tylko szybki wpis z nienacka utworów które nie chcą przestać kołątać się po mojej głowie.

Ta muzyka wydaje się wypływać delikatnie z pod skorupy oczywistości i banalności otaczającej nas rzeczywistości. Monolit obrazu świata zbudowanego w oparciu o oświeceniowy racjonalizm pod jej wpływem tracić ostrość konturów i jeśli przyjrzeć się mu z bliska widać popekaną strukturę ścian i opadające kawałki gruzu. Jeden akceptowany rodzaj świadomości, jedna prawidłowa odpowiedź na każde pytanie tracą realność i wraz z ich muzyką pojawia się delikatny strumień niepokoju...

no tak...za dużo filozofii i zaczyna mnie ponosić...

 

Riverside to grupa doświadczonych muzyków działających od 2001 roku. Sa jednym z lepszych polskich zespołów grających progresywnego rocka. Ich muzyka ma w sobie coś niepokojącego i muszę przyznać, że to jedni z niewielu wykonawców których albumy nie zawierają zupełnie dla mnie nie interesujących kawałków. Zwykle nawet jeśli podoba nam się całość, zawsze znajdzie się coś co jakoś nie do końca nam odpowiada, w tym wypadku jest to ogromny wyjątek.

Dziś spokojna i delikatna twarz Rivrside. 
 
 
 
 
 
Obawiam się, że na razie będe poruszać się takiej przestrzeni muzycznej,  za miesiąc, mam nadzieję, mi przejdzie i bedę mogła pisać też na inne tematy, ale chwilowo chyba nie dam rady...mam nadzieję, że jakoś przeżyjecie...już wkrótce Afryka;)
 
Na koniec coś z zupełnie innej beczki, w zasadzie uzupełnieni do poprzedniego wpisu, polska piosenkarka i gitarzystka Elżbieta Adamiak z utworem prosto z Krainy Łagodności. Jedno z najlepszych wykonań wiersza Jacka Harasymowicza - Jesienna Zaduma:
 
 

Elżbieta Adamiak- Jesienna zaduma

 

Koniec dzisiejszego wynurzenia, być może wkrótce zmieni mi się nastrój ale na razie nie liczyłabym na to zbytnio...

17:05, mara.ashby
Link Komentarze (3) »
O autorach
Tagi
free counters